Kim jestem i co ja tu robię

Share

Zen dobry! Mam na imię Kasia, a moją misją jest promocja uważności (ang. mindfulness) oraz bezpieczeństwa drogowego, a przede wszystkim – uważności w kontekście bezpieczeństwa drogowego 🙂 Odkąd pamiętam żyję na wysokich obrotach i zawsze coś ogarniam. W dzieciństwie ogarniałam klasową gazetkę i sklepik oraz wakacyjną kwiaciarnię i myjnię samochodową (dochody zawsze przeznaczałam na schroniska dla bezdomnych zwierząt), a teraz…

Zawsze też interesowałam się motoryzacją: w latach 80-tych bawiłam się matchboxami z Pewexu, w latach 90-tych pomagałam Tacie w wyborze prawdziwych samochodów, a w XXI wieku zrobiłam prawko najszybciej, jak się dało i zaczęłam jeździć i przewozić – wszystko wszędzie (głównie do schronisk dla bezdomnych zwierząt). Zjeździłam wiele rund Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz imprez motoryzacyjnych i szkoleń z zakresu doskonalenia techniki jazdy, które współorganizowałam w latach 2009-2012.

W 2007 roku na mojej drodze pojawił się mindfulness – po zetknięciu z książką „Gdziekolwiek jesteś, bądź” Jona Kabata-Zinna, twórcy programu redukcji stresu w oparciu o mindfulness (ang. MBSR), odbyłam 8-tygodniowy trening uważności oraz inne prowadzone medytacje oparte na uważności. W 2010 roku połączyłam te dwa życiowe wątki i „wymyśliłam” ZenDriving. Jak się okazało – moje odczucia i intuicje w USA dawno poparte zostały badaniami naukowymi.

Od 2013 roku zarządzam Fundacją ZenDriving, od 2014 należę do Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, od 2015 prowadzę portal UwagaKierowcy.pl, a w 2018 roku wydana została książka mojego pomysłu i współautorstwa – „Niezbędnik uważnego kierowcy”. Jednym słowem – ogarniam tematy związane z jeżdżeniem i przewożeniem: edukuję uczestników ruchu drogowego w temacie rozproszenia uwagi i agresji drogowej oraz promuję uważność jako remedium na problemy kierowców i pieszych, zaś bezpieczną jazdę jako element świadomego życia i dbania o zdrowie.

I o tym będzie ten blog, zapraszam 🙂

You may also like...